O nas

0

Artykułów na stronie

Na naszej stronie znajdziecie 10 autorskich postów które mają Wam pomóc na początku kariery. Będzie ich tylko więcej !

0

Leków

W bazie leków znajdziecie te zarejestrowane do leczenia psów i kotów. 

0

Szkoleń w 2024r.

Regularnie aktualizowana, największa w Polsce ogólnodostępna baza szkoleń weterynaryjnych

0

Obserwujących w social mediach

Dołącz do społeczności VetKnow na Instagramie i Facebooku!

Vetknow tworzą

lek. wet. Aleksandra Prętki

Lekarka weterynarii od 2018r. Studia ukończyła w Olsztynie na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Pracuje w całodobowej Klinice Małych Zwierząt Wąsiatycz w Poznaniu. W pracy skupia się na ultrasonografii jamy brzusznej, gastroenterologii, a także na rozrodzie i położnictwie małych zwierząt. Ukończyła europejski kurs EVSARR oraz krajowe szkolenia internistyczne i USG. Prywatnie interesuje się kulturą włoską i sportem.

Mateusz Pretki.pdf

lek. wet. Mateusz Prętki

W 2018r. ukończył studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W tym samym roku rozpoczął pracę w całodobowej klinice Wąsiatycz gdzie pracuje do dziś, zajmując się głównie chirurgią tkanek miękkich i neurologią. Aktualnie jest w trakcie krajowej specjalizacji z chirurgii oraz 5-cio stopniowego kursu chirurgicznego organizowanego przez ESAVS. W życiu prywatnym fan gier komputerowych i sportu.

Kilka słów o tym dlaczego założyliśmy VetKnow

Pomysł na stworzenie projektu VetKnow powstał w 2022 roku. Jesteśmy dwójką lekarzy weterynarii z kilkuletnim stażem pracy w renomowanej placówce całodobowej leczącej małe zwierzęta, co wiąże się bardzo dużą ilością przyjętych pacjentów z praktycznie każdej dziedziny medycyny weterynarynej. Podczas naszej kariery spotkaliśmy się z wieloma trudnościami, które udało się pokonać dzięki wsparciu specjalistów z większym stażem pracujących z nami.

Jesteśmy jednak świadomi, że nie każdy młody lekarz ma możliwość zasięgnięcia porady u doświadczonego współpracownika. Część starszych lekarzy posiada nieaktualne informacje zdobyte wiele lat temu, nieprzystosowane do standardów dzisiejszej medycyny. Inni jeszcze nie chcą się dzielić wiedzą zdobytą na szkoleniach w obawie przed rosnącą konkurencją. Wszystko to prowadzi to rosnącej frustracji, wczesnego wypalenia zawodowego i nierzadko zakończenia kariery lekarskiej, zanim miała szansę na dobre się rozpocząć.

Slogan naszej strony „Wiedza jest nic nie warta, jeśli się nią nie dzielisz” towarzyszy nam od długiego czasu. Oboje staramy się praktykować zgodnie z EBM ( evidence based medicine) – nie wystarcza nam tłumaczenie, „…że tak się robi od 20 lat i działa, więc też tak będziesz robił…” – bez poważnych podstaw merytorycznych.

Na VetKnow postaramy się podzielić się z Wami naszym doświadczeniem oraz wiedzą zdobytą na licznych szkoleniach podpartą aktualnymi artykułami/opracowaniami. W zakładce praktyka kliniczna znajdziecie protokoły postępowania w chorobach spotykanych najczęściej w codziennej pracy. W zakładce leki obecny jest spis obecnie używanych substancji wraz z ich krótką charakterystyką.

Sprawdź nasze social media