Vetknow

Wiedza jest nic nie warta,

jeśli się nią nie dzielisz.

Meloksykam

 • Grupa leków : Niesterydowe leki przeciwzapalne
 • Wskazania :
  PIES:
  Zmniejszenie stanu zapalnego i bólu w ostrych i przewlekłych schorzeniach układu kostno-mięśniowego u psów. Zmniejszenie bólu pooperacyjnego i stanu zapalnego po chirurgicznych zabiegach ortopedycznych i na tkankach miękkich.
  KOT:
  Zmniejszenie bólu pooperacyjnego po zabiegu ovariohisterectomii i pomniejszych zabiegach chirurgicznych na tkankach miękkich.
 • Przeciwwskazania : Nie stosować u zwierząt ciężarnych lub w okresie laktacji. Nie stosować u zwierząt cierpiących na schorzenia przewodu pokarmowego, takie jak podrażnienie i krwawienie, u zwierząt z upośledzoną funkcją wątroby, serca lub nerek, u zwierząt ze schorzeniami krwotocznymi.
  Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na jakąkolwiek substancję pomocniczą.
  Nie stosować u zwierząt poniżej 6 tygodnia życia ani u kotów o masie ciała poniżej 2 kg.
 • Standardowe dawkowanie :
  Pies :
  Jednorazowa iniekcja w dawce 0,2 mg meloksykamu/kg m.c. do kontynuowania leczenia w dawce 0,1 mg meloksykamu/kg masy ciała, 24 godziny po podaniu iniekcji.
  Koty :
  Jednorazowa iniekcja 0,3 mg meloksykamu/kg masy ciała gdy doustne kontynuowanie terapii nie jest możliwe np. koty wolnożyjące.
  Jednorazowa iniekcja 0,2 mg meloksykamu/kg masy ciała gdy podawanie meloksykamu będzie kontynuowane w formie terapii doustnej. Kontynuacja leczenia przez okres do pięciu dni, w dawce 0,05mg/kg m.c.
 • Gatunki docelowe : Pies , Kot
 • Preparaty handlowe : Loxicom, Metacam(pies), Metacam(kot), Animeloxan, Meloxoral, Meloxidolor

Sprawdź nasze social media